VOEUXLIFE

Sofra Trendleri

Şaşalı yemekler yapmak şaşalı sofralar hazırlamak bu hızlı ilerleyen çağda yerini hazır yemeklere bırakmışken tekrardan sağlıklı yaşam adına doğaya dönüş ile mutfakta kullandığımız sebze ve meyveler değişti, organik ürün kullanımı ön plana çıkınca pişirdiğiniz ürünlerin de daha doğal olması tercih edilmeye başladı.

Lezzetli ve bir o kadar da güzel kokan yemekleri piştikleri ürünlerle servis etmek gittikçe yayınlaşan bir trend. Bunun için de sofrada da güzel ve şık duracak tencereler ve tavalar tercih ediliyor. Emayenin anti bakteriyel olması emaye kaplı pişirme ürünlerini ön plana çıkarttı. Enerji tasarrufu yapan, lezzetten ve sağlıktan ödün vermeyen, doğal ürün olan demir döküm bir de emaye kaplı olunca bu dönemde çok tercih ediliyor.

Natural renklerin hakim olduğu sofralarda ufak bir renk katmak ve bununla farkındalık yapmak bu senenin akımlarından. “A touch of color” olarak bütün sofranın doğal renklere büründüğü ve sadece çarpıcı bir renk ile ön plana çıkan sofralarda renkli demir döküm tencereler sofralarda yerini alıyor.

Pandemi dolayısıyla herkesin evlere kapandığı ve evde yemek yemenin tadının alındığı bu dönemde sofrada bir arada olmanın sıcaklığına sıcaklık katacak ahşap ürünler de sofralarda yerini almaya çoktan başladı.

Alışveriş Sepeti
Giriş yap

Henüz hesabınız yok mu?

Facebook Instagram YouTube Pinterest