Hakkımızda

Voeux markasının sihir dolu yolculuğu, Paris’te doğup büyüyen Julien Martin’in çocukluğunda yazlarını anneannesiyle birlikte geçirdiği Paris’e 2 saat uzaklıkta bulunan La Boule kasabasında başlıyor. Yazın gelişini iple çeken Julien’in heyecanının sebebi sadece kasabanın rüya gibi atmosferi değil. Biraz da anneannesi Jeannette’nin pişirdiği lezzet dolu yemeklerdi. Julien Martin’in gastronomiye olan ilgisi o günlerde başladı. Her gün bahçeden toplanılan körpe sebzelerle başlayan bu lezzet yolculuğu, Jeannette ile beraber mutfakta geçirilen harika vakitle devam eder ve keyifli sofralarda son bulurdu. Julien bu lezzetin kaynağını ne kadar sorsa da, anneanne bunun bir sır olduğunu ve vakti gelince onunla paylaşacağını söyler, onu daha da heyecanlandırırdı.

Onlarca geçen yazın ardından Julien büyüdü ve müstakbel eşini Jeannette ile tanışması için La Boule’de bulunan çiftlik evine götürdü. Jeannette gene mutfakta harikalar yaratmış genç çifti lezzet ile tanıştırıyordu. Sofrada geçirilen zevkli vakitten sonra Jeannette elinde siyah bir döküm tencere ile çiftin yanına geldi. Sırrını paylaşması için doğru zaman gelmişti. Demir döküm tencereyi genç çifte veren Jeannette, ‘Yemeklerimin sırrı bu tencerenin ta kendisi, artık sizde yeni hayatınızda lezzet dolu yemekleri birlikte pişirin.’ dedi. Dünyanın birçok farklı şehrinde yaşayan Julien Martin ve eşi, döküm tencerelerini yanlarından hiç ayırmadılar.

Hem sağlıklı hem de lezzetli her türlü yemeği yapmaya olanak sağlayan bu döküm tencereleri tüm yemek severlerle buluşturmak isteyen Julien Martin, kendi gibi gastronomiye ve şık sofralara aşık Sertan Beyazıt Battal ve Erçin Aras ile birleşerek yeni bir marka kurdu. Markanın isminin

lezzetli yemeklere ve iyi vakit geçirilen sofralara ithafen ‘Dilek ve istek’ anlamına gelen Voeux (Vöö) koydular. Voeux markası kısa zamanda yüzde yüz cevher demirden üretilen tencereler ve mangal lezzetini mutfağınıza getiren tavalar üretti. Tüm kullanıcılar tarafından çok beğenilen bu ürünlere elit yardımcı bıçaklar ve şık sofra sunum ürünleri de eşlik etti. Ve şimdi Voeux sizinle tanışmaya hazır. Fransa’nın kasabasından başlayan bu lezzet dolu yolculuğa siz de hiç vakit kaybetmeden katılmaya ne dersiniz?

Madamme Jeanette Barbas’ın anısına, sevgiler…

Voeux Marka Hikayesi
Alışveriş Sepeti
Giriş yap

Henüz hesabınız yok mu?

Facebook Instagram YouTube Pinterest